Bilgisayar II

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bilgisayar II

Marmara Üniversitesi İlköğretim Fen Bilgisi Öğretmenliği Bilgisayar II Dersinin Forumu

+40
HALİT UÇAN
ENES AKÇAY
Nese Senturk
özge yıldız
FATMA ÇAVDAR
seçil ateş
tuba nur emek
Yeşim Gülboy
Elif Gülmez
gizem
nadiye boz
Eren Yucel
özgeuysal
zübeyde toptamur
sinem gümüş
Esra GÜNAYDIN
vildan sofu
Ayşe Güldoğan
Çisem Kanalan
Hakan ERCAN
nasırcan kılaç
rıdvankalkan
merve tekin
oğuz othan
Meltem Ercan
Gökçe SINMAZ
ihsan tunç
sumeyye erdogan
elifyuce
Gökhan ÇALIŞKAN
mukaddes ozen
serkanulucay
Hacer Arslan
Dilek Güzel
Hümeyra Özüduruk
pınar karaboğa
Halit YILDIZ
damla tosun
hatice kalkan
Arş. Gör. Esad ESGİN
44 posters

Uzaktan Eğitimin Avantajları

HALİT UÇAN
    HALİT UÇAN

Uzaktan Eğitimin Avantajları - Sayfa 5 Empty Geri: Uzaktan Eğitimin Avantajları

Mesaj  HALİT UÇAN Salı Haz. 16, 2009 10:00 am

uzaktan eğitimin bir çok avantajı vardır bir öok bilgi sana tık kadar yakın çünkü çok daha hızlı ulaşılabilir ama bunun bilinçli bir şekilde kullanılması gerekir aksi halde dezantaja dönebilir
    HALİT UÇAN
    HALİT UÇAN

Mesaj  HALİT UÇAN Salı Haz. 16, 2009 10:01 am

ENES AKÇAY demiş ki:İNERNETİN YARARLARI BİLGİYE ULAŞIM KOLAYLIĞI VE ÇOK FARKLI KOLLARDAN ARAŞTIRMA YAPILABİLİR OLMASINI GÖZ ARDI ETMEMEK GEREKİR
    arkadaşıma fazlası ile katılıyorum
    sümbül vatansever
    sümbül vatansever

Mesaj  sümbül vatansever Salı Haz. 16, 2009 7:07 pm

Hacer Arslan demiş ki:Ben şunu sormak istiyorum köyünde okul olmayan,ilçeye de gidemeyen öğrenciler köy yerinde bilgisayarı interneti nerden bulsun da uzaktan eğitim yapsın?Hee bunlar varsa ne ala.Ama varsa da uzaktan eğitim yaparlar mı?
    bende bu konuda hacer arkadaşmıza katılıyorum.Daha bilgisayarın istanbul'un bile ücra köşelerinde bulunmazken Anadolu da uzaktan eğitimi uygulamak imkansız gözükmektedir.
    sümbül vatansever
    sümbül vatansever

Mesaj  sümbül vatansever Salı Haz. 16, 2009 7:10 pm

Nese Senturk demiş ki:bazen bazı öğretmenlerinde yetersiz olduğu konular oolabiliyoru.Böle durumlarda uzaktan eğitime başvurula bilir.Çünkü her sorunun cevabı internetteki eğitim sitelerinde mevcuut.bu en büyük faydalarından biri sayılabilir.Ayrıca diğer arkadaşların dediği gibi okula devam edemeyecek durumda olan insanlar içinde gayet yararlı olduğunu düşünüyorum.
    Neşe ye katılıyorum.UZaktan eğitimin avantajlarından biri de geri dönüt alabiliyorsunuz.Örneğin;öğrenci derste tam anlamadığı bir konuyu uzaktan eğitim sayesinde dah sonra kavrayabilir.Çünkü konular birbiriyle ilişkilidir.Eğer bir konu da yanlış bilgilendirilmesi ya da eksik bilgilendirilmesi iğer konular da güçlük çekmesine neden olur.
    Elif Dilmen
    Elif Dilmen

Mesaj  Elif Dilmen Çarş. Haz. 17, 2009 4:26 pm

Uzaktan eğitim birçok durumda insanlara fayda sağlayabilecek bir üründür.Öğrenene birçok fırsat sunar örneğin zaman,ortam gibi tercihler öğrencinin seçimine göre belirlenir.Fırsat eşitliği sağlayabilir,kısıtlı zaman gibi problemleri olan insanlar için eğitim olanağı tanır.Daha ekonomik öğrenmeyi sağlayabilir ve dolayısıyla daha çok insana ulaşmayı başarır...
    Elif Dilmen
    Elif Dilmen

Mesaj  Elif Dilmen Çarş. Haz. 17, 2009 4:32 pm

seçil ateş demiş ki:Arkadaşların yazılarını okuyunca hak verdiğim şu konuyu da belirtmek istiyorum.Uzakatan eğitimin avantajları arasında yer alan öğrenciye serbestlik , konusu bu avantaj mı dezavantaj mı? Bence bu öğrencinin yaş sınırına ve bilincine göre fazlasıyla değişebilecek bir konu oyüzden burası üzerne tartışılması gerekli....

Çok güzel bir tespit..Kitapta faydalarını okurken benimde ilk aklıma gelen soru bu oldu çünkü serbestlik herzaman eğitimi kolaylaştırmaz hatta aksine çoğu zaman olumsuz yönde etkiler.Heleki ilköğretim ya da ortaöğretim seviyesindeki öğrenciler söz konusu ise,sorumluluk duygusunun tam anlamıyla gelişmemiş olduğunuda unutmamak gerektiğini düşünüyorum.Çünkü eminimki o yaştaki bir çok öğrenci not kaygısı gibi zorunluluk içeren sebeplerle çalışıyor.Tercih hakkı tam anlamıyla kendilerine verildiğinde,tercihlerini olumlu yönde kullanacaklarına ne yazıkki inanamıyorum.
    nihal akman
    nihal akman

Mesaj  nihal akman Çarş. Haz. 17, 2009 4:45 pm

uzaktan eğitimin en büyük avantajı öğrenciye zamandan tasarruf kazandırması ve istediği an bilgiye ulaşabilir olmasıdır.Arkadaşların da dediği gibi öğrencinin bilgiye ulaşabilir olması ona serbestlik getirir fakat bunun öğrenci için avantaj olduunu düşünmüyorum. Bence eğitimde disiplin önemlidir,ders çalışmanında bir disiplini olmalıdır.
    tuğçe petek

Mesaj  tuğçe petek Çarş. Haz. 17, 2009 7:43 pm

uzaktan eğitimin avantajı olarak zamandan tasarruf sağlanması olabilir
    damla tosun

Mesaj  damla tosun Perş. Haz. 18, 2009 12:33 pm

tuğçe petek demiş ki:uzaktan eğitimin avantajı olarak zamandan tasarruf sağlanması olabilir
    kişilere zaman tasarrufu sağlar ve konuların daha kısa zamanda etkili bir şekilde öğrenilmesini sağlar.

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 1:59 am