Bilgisayar II

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bilgisayar II

Marmara Üniversitesi İlköğretim Fen Bilgisi Öğretmenliği Bilgisayar II Dersinin Forumu

+45
TUĞBA KALKAN
tuğçe petek
sümbül vatansever
nadiye boz
fikret.türksever
Hakan ERCAN
tuba nur emek
buket sarıova
FATMA ÇAVDAR
Halit YILDIZ
seçil ateş
duygudemiray
oğuz othan
Serap Özçelik
esra suvari
damla tosun
gizem
Ayşe Güldoğan
özgeuysal
nasırcan kılaç
Hacer Arslan
mefkure demirbaş
zübeyde toptamur
Hümeyra Özüduruk
elifyuce
Gökçe SINMAZ
Meltem Ercan
sumeyye erdogan
Elif Dilmen
Esra GÜNAYDIN
pınar karaboğa
mukaddes ozen
serkanulucay
Dilek Güzel
Hale Nur Top
merve tekin
Çisem Kanalan
nihal akman
Gökhan ÇALIŞKAN
ENES AKÇAY
Yeşim Gülboy
hatice kalkan
HALİT UÇAN
neslihan kalaycı
Arş. Gör. Esad ESGİN
49 posters

Forumda Yazma Kuralları

Arş. Gör. Esad ESGİN
    Arş. Gör. Esad ESGİN
    Admin

Forumda Yazma Kuralları Empty Forumda Yazma Kuralları

Mesaj  Arş. Gör. Esad ESGİN Perş. Mart 05, 2009 2:23 am

Merhaba arkadaşlar,
    Forumun kurallarını beraber oluşturacağız. Bunun amacı forumda demokrasiyi ve öğrenenlerin de öğretim elemanı kadar sorumluluk almasını sağlamaktır. Ayrıca ilk dersimizde de bahsettiğim gibi dersin konularından biri "İnternet Etiği(Netiquette)"dir. Burada bu adap kurallarının bir uygulamasını da yapmış olacağız. 12 Mart'taki derste sizlerin yazılarınızı görebilmek için 11 Mart günü saat 23:59'a kadar bu başlık altında en az 1 yazı yazmanızı istiyorum.
    Arş. Gör. Esad ESGİN
    Arş. Gör. Esad ESGİN
    Admin

Forumda Yazma Kuralları Empty İlk yazı benden :)

Mesaj  Arş. Gör. Esad ESGİN Perş. Mart 05, 2009 2:36 am

Tartışmayı başlatmak için birkaç kural (bana göre) yazıyorum. Tartışmanın tabiatı gereği yazılanlara itiraz edebilir ya da onaylayabilirsiniz. Fakat itiraz ettiğiniz durumlarda nedenini belirtip alternatif sunmanız akademik bir tartışma yapmamızı kolaylaştıracaktır. Tartışma ile birlikte beyin fırtınası yaptığımızı da unutmayalım. Dolayısıyla kendinize ait düşünce ve duygularınızı yazmaktan çekinmeyin.

Kural: Forumun amacında belirtilen hususlar dışında bir amaçla foruma yazı yazılmamalıdır.

Bir Başka Kural: Forumda yapılan yorumlar kişilerin şahsına yönelik değil kişilerin düşünce ve ürünlerine yönelik olmalıdır.

Bir Tane Daha: Dersin akademik dürüstlük politikası gereği foruma yazılan yazılar yazara has olmalı, intihal olmamalıdır. Yani kopyala-yapıştır ile yazı yazılmamalıdır. Eğer alıntı yapılacaksa kaynağı mutlaka gösterilmelidir. [url=http://mimoza.marmara.edu.tr/~esad.esgin/akademik_durustluk.html]
    neslihan kalaycı
    neslihan kalaycı

Forumda Yazma Kuralları Empty Geri: Forumda Yazma Kuralları

Mesaj  neslihan kalaycı Perş. Mart 05, 2009 9:21 am

bir kural:kimse bu formdaki yazdıkları(konu dahilinde) yüzünden suçlanmamalı.
    HALİT UÇAN
    HALİT UÇAN

Mesaj  HALİT UÇAN Perş. Mart 05, 2009 11:07 am

bir kural daha:herkes ölçü kuralları içinde istediğini yazabilir.
    hatice kalkan
    hatice kalkan

Mesaj  hatice kalkan Perş. Mart 05, 2009 11:36 am

Form belli bir amaç doğrultusunda hazırlandı ama sonuçta bu formu biz sınıf arkadaşalrımızla paylaşıyoruz sadece bilgisayar dersi için kullanmak yerine diğer dersler içinde tartışabileceğimiz bir form olsaydı daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum. study
    Yeşim Gülboy

Mesaj  Yeşim Gülboy Perş. Mart 05, 2009 11:57 am

bir kural:Üyeler birbirlerine karşı saygılı olmalıdır.
    ENES AKÇAY
    ENES AKÇAY

Mesaj  ENES AKÇAY Perş. Mart 05, 2009 12:00 pm

Yeşim Gülboy demiş ki:bir kural:Üyeler birbirlerine karşı saygılı olmalıdır.
    şüpheniz olmasın bu konuda sınıf genelinde bir sıkıntı olusacağını düsünmüyorum
    Gökhan ÇALIŞKAN
    Gökhan ÇALIŞKAN

Mesaj  Gökhan ÇALIŞKAN Perş. Mart 05, 2009 12:34 pm

bzim sınıfımız zaten birbirine her zaman saygılı davranır..Bu konuda Enes arkadaşımızın dediği gibi bi sıkıntı olacağını düşünmüyorum...Wink
    nihal akman
    nihal akman

Mesaj  nihal akman Perş. Mart 05, 2009 12:37 pm

Dilimizi düzgün kullanma konusunda hassas olmalıyız.
    ENES AKÇAY
    ENES AKÇAY

Mesaj  ENES AKÇAY Perş. Mart 05, 2009 12:42 pm

ÖZELLİKLE "MSN" DİLİ KULLANILMASA ÇOK GÜZEL OLUR

BU PROBLEMİ KARŞILIKLI UYARILARLA AŞABİLECEĞİMİZ KANISINDAYIM
    Çisem Kanalan
    Çisem Kanalan

Mesaj  Çisem Kanalan Perş. Mart 05, 2009 12:50 pm

neslihan kalaycı demiş ki:bir kural:kimse bu formdaki yazdıkları(konu dahilinde) yüzünden suçlanmamalı.
    Söylenenler kişisel algılanmamalı ve her ne olursa olsun kullanılan uslup kırıcı olmamalı.
    merve tekin

Mesaj  merve tekin Perş. Mart 05, 2009 12:54 pm

HERKEZ YAZDIKLARINA DİKKAT ETMELİDİR. ÇÜNKÜ BU TOPLU KULLANACAĞIMIZ BİR FORM OLDUĞU İÇİN HERKEZ EĞİTİMSEL YANİ AMCIMIZA UYGUN YAZMALIDIR.
    Hale Nur Top
    Hale Nur Top

Mesaj  Hale Nur Top Perş. Mart 05, 2009 6:53 pm

-Yazılacak olan konu başlığının altına konuya ve forumun amacına uygun yazı yazılması, yazarken de güzel türkçemizi bozmadan yazılması gerekir.
    Dilek Güzel
    Dilek Güzel

Mesaj  Dilek Güzel Perş. Mart 05, 2009 6:58 pm

Bazı yorumlar fikirlerimize tamamen zıt olabilir.Herkesin verdiği cevaplar saygı ile karşılanmalı.Çünkü herkesin fikri çok değerlidir.Nezaket kuralları içerisinde cevaplar verilmeli.
    Dilek Güzel
    Dilek Güzel

Mesaj  Dilek Güzel Perş. Mart 05, 2009 7:01 pm

nihal akman demiş ki:Dilimizi düzgün kullanma konusunda hassas olmalıyız.
    kesinlikle katılıyorum.Forumumuz zaten eğitim ile ilgli ve bizler de Fen Bilgisi Öğretmeni adayıyız.Dil konusunda dikkat etmeliyiz.Teşekkürler Nihal Wink
    serkanulucay
    serkanulucay

Mesaj  serkanulucay Perş. Mart 05, 2009 7:40 pm

Ayrıca forumda bir konu hakkında bilgiler verilirken yanlış olduğu düşünülen bilginin doğru halini yazarken, yanlış yazılan bilgiden alıntı yaparak, doğru bilgiyi sade ve anlaşılır bir uslupla, yanlış bilgide bulunan arkadaşımızı kırmadan yaparsak daha iyi olur diye düşünmekteyim. Smile
    mukaddes ozen

Mesaj  mukaddes ozen Perş. Mart 05, 2009 10:24 pm

uyeler birbirlerine saygili olur zaten aramizda sert cikisma sen niye bole dedin diye birsey olmaz zten sanmiorum
    pınar karaboğa

Mesaj  pınar karaboğa Perş. Mart 05, 2009 10:53 pm

Bu forum ortak bir kullanım alanı olduğu için yapılan eleştiriller sayygı çerçevesi içinde,uygun bir üslupla yapılmalı.BİN DÜŞÜN BİR SÖYLE MİSALİ...
    pınar karaboğa

Mesaj  pınar karaboğa Perş. Mart 05, 2009 11:05 pm

Bence bu formun tüm dersler için olması pek forum amaçlarına uymaz.çünkü amaçlardan biri de dersin teorik kısmını forum üzerinden devam ettirmek.tüm dersler için olursa asıl yoğunlaşmamız gereken noktalara gerektiği kadar yoğunlaşamayız diye düşünüyorum.
    Esra GÜNAYDIN

Mesaj  Esra GÜNAYDIN Cuma Mart 06, 2009 11:39 am

merve tekin demiş ki:HERKEZ YAZDIKLARINA DİKKAT ETMELİDİR. ÇÜNKÜ BU TOPLU KULLANACAĞIMIZ BİR FORM OLDUĞU İÇİN HERKEZ EĞİTİMSEL YANİ AMCIMIZA UYGUN YAZMALIDIR.

Merve arkadaşıma katılıyorum çünkü buradaki amacımız uzaktan eğitimdir.Yazdığımız yazılar birbirini tamamlar nitelikte olmalıdır.
    Gökhan ÇALIŞKAN
    Gökhan ÇALIŞKAN

Forumda Yazma Kuralları Empty Kural

Mesaj  Gökhan ÇALIŞKAN Cuma Mart 06, 2009 4:51 pm

Kural:Kişisel tartışmalara dönüşen konular da arakadaşlarımız sağduyulu davranarak konuyu kapatmalıdır..En azından forum aracılığıyla bu durum devam etmemelidir Wink
    Elif Dilmen
    Elif Dilmen

Mesaj  Elif Dilmen Cuma Mart 06, 2009 9:20 pm

Merhaba arkadaşlar.Yazılan yorumları okudum ve genel düşünce,bu forumda yalnızca bilgisayar2 dersi dahilinde tartışmaların yapılması ve bunun dışına çıkılmaması yönünde yoğunlaşmış fakat ben buna katılmıyorum.Çünkü burada bulunmamız sadece zorunluluk sebebiyle olursa,eğitimcimiz "x başlığına 1, y başlığına da 2 yorum yazmak zorundasınız" demekten öteye gidemez,bizlerde her hafta "şu foruma gireyimde ödevimi yapayım,aa saatte 23.59 a yaklaşıyor,ııı ne yazsam acaba" gibi gereksiz bir zorlamaya maruz kalırız ve bence eğitimin amacı bu değildir.Eğer böyle güzel bir ortamda buluşma ve tartışma gibi bir imkanımız varsa bunu sonuna kadar kullanmamız gerektiği kanaatindeyim,dolayısıyla -forumun bilgisayar2 dersi için açılmış olduğunun bilinciyle- fakat farklı başlıklar altında güncel konulardada fikir alışverişinde bulunarak burada zaman geçirmeyi eğlenceli hale getirmek bizim elimizdedir...
    Elif Dilmen
    Elif Dilmen

Mesaj  Elif Dilmen Cuma Mart 06, 2009 9:23 pm

kuralımsı:yorum yazma zorunluluğunun kaldırılması yönünde çalışmalar başlatılmalı santa
    serkanulucay
    serkanulucay

Mesaj  serkanulucay Cuma Mart 06, 2009 10:18 pm

mukaddes ozen demiş ki:uyeler birbirlerine saygili olur zaten aramizda sert cikisma sen niye bole dedin diye birsey olmaz zten sanmiorum

Mukaddes MSN dili yok, daha önceki kurallarda belirtildi Evil or Very Mad Laughing bknz: uye, cikisma, bole, sanmiorum No
    serkanulucay
    serkanulucay

Mesaj  serkanulucay Cuma Mart 06, 2009 10:21 pm

Elif Dilmen demiş ki:Merhaba arkadaşlar.Yazılan yorumları okudum ve genel düşünce,bu forumda yalnızca bilgisayar2 dersi dahilinde tartışmaların yapılması ve bunun dışına çıkılmaması yönünde yoğunlaşmış fakat ben buna katılmıyorum.Çünkü burada bulunmamız sadece zorunluluk sebebiyle olursa,eğitimcimiz "x başlığına 1, y başlığına da 2 yorum yazmak zorundasınız" demekten öteye gidemez,bizlerde her hafta "şu foruma gireyimde ödevimi yapayım,aa saatte 23.59 a yaklaşıyor,ııı ne yazsam acaba" gibi gereksiz bir zorlamaya maruz kalırız ve bence eğitimin amacı bu değildir.Eğer böyle güzel bir ortamda buluşma ve tartışma gibi bir imkanımız varsa bunu sonuna kadar kullanmamız gerektiği kanaatindeyim,dolayısıyla -forumun bilgisayar2 dersi için açılmış olduğunun bilinciyle- fakat farklı başlıklar altında güncel konulardada fikir alışverişinde bulunarak burada zaman geçirmeyi eğlenceli hale getirmek bizim elimizdedir...

Elif'e sonuna dek katılıyorum. Bu forumda zorunlu bulunduğumuz takdirde hiç bir anlamı kalmayacak. Bence aklımıza gelen fikirleri, düşünceleri (yanlışlık payı tabi ki olabilir, ama insan oğlu hata yaparak öğreniyor) paylaşmalıdır. cheers

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 5:22 am