Bilgisayar II

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bilgisayar II

Marmara Üniversitesi İlköğretim Fen Bilgisi Öğretmenliği Bilgisayar II Dersinin Forumu

+34
sümbül vatansever
Halit YILDIZ
rıdvankalkan
nadiye boz
vildan sofu
Hümeyra Özüduruk
gizem
tuba nur emek
Çisem Kanalan
Gökçe SINMAZ
nihal akman
Hacer Arslan
özgeuysal
oğuz othan
Esra GÜNAYDIN
Ayşe Güldoğan
ENES AKÇAY
Eren Yucel
nasırcan kılaç
Hakan ERCAN
damla tosun
zübeyde toptamur
Elif Dilmen
pınar karaboğa
FATMA ÇAVDAR
serkanulucay
Gökhan ÇALIŞKAN
Dilek Güzel
Meltem Ercan
sumeyye erdogan
hatice kalkan
Yeşim Gülboy
mukaddes ozen
Arş. Gör. Esad ESGİN
38 posters

Zeki/Akıllı Öğretim Sistemlerinin Kuramsal Temelleri

Arş. Gör. Esad ESGİN
    Arş. Gör. Esad ESGİN
    Admin

Zeki/Akıllı Öğretim Sistemlerinin Kuramsal Temelleri - Sayfa 3 Empty Geri: Zeki/Akıllı Öğretim Sistemlerinin Kuramsal Temelleri

Mesaj  Arş. Gör. Esad ESGİN Çarş. Nis. 01, 2009 11:35 am

Meltem Ercan demiş ki:Yapılan bir araştırmaya göre öğrenme için gerekli zaman sabit tutulduğnda öğrencnin gösterdiği başarı düzeyi Zeki Öğretim Sistemi kullanıldığında %15 artmış ve daha ileriki çalışmalarda %34 e çıktığı görülmüş.Öğrencinin gösterdiği başarı düzeyi sabit tutulduğnda ise öğrenme için gerekli sürenin Zeki Öğretim Sistemi kullanılmasıyla %24 azalmış ve daha ileriki zamanlarda %55 e kadar azalma gösterdiği görülmüştür.Buradan da anlaşıldığı gbi ZÖS öğrenme zamanını azaltrak hem de öğrencinin gelişmesni artırarak öğrenimin daha etkili olmasını sağlar

Araştırmanın kaynağını bizimle paylaşırsan sevinirim Meltem.
    Ayşe Güldoğan
    Ayşe Güldoğan

Zeki/Akıllı Öğretim Sistemlerinin Kuramsal Temelleri - Sayfa 3 Empty Geri: Zeki/Akıllı Öğretim Sistemlerinin Kuramsal Temelleri

Mesaj  Ayşe Güldoğan Çarş. Haz. 10, 2009 10:36 pm

Zeki - Akıllı sistemler geliştikçe eğitim ve öğretimde bir okadar gelişiyor. BDÖ'de sonuçta o sistemlere dayanarak bütünleşiyor ve birbirlerini tamamlayıcı oluyorlar. Zeki-Akıllı sistemler sayesinde daha farklı denyler ve sistemler geliştirilebilir.
    Hale Nur Top
    Hale Nur Top

Mesaj  Hale Nur Top C.tesi Haz. 13, 2009 2:32 pm

Zeki Öğretim Sistemleri, yüksek kalitede ve etkin eğitimi amaçlıyor. Bu amaçla öğrenciye uzman eğitimci ile bire bir etkileşimdeymiş gibi bireysel ortam sağlamaya çalışıyor ve gerekli kaynakları zamanında sunup, bir bilgi yığını içinde öğrencinin kaybolmasını önleyici uygulamaların geliştiriyor. Ayrıca bireylere göre uyarlanmış eğitim sistemidir.
    TUĞBA KALKAN

Mesaj  TUĞBA KALKAN Ptsi Haz. 15, 2009 11:05 pm

[b]Z/AÖS önce öğrencinin seviyesini ölçmek için bir test uygulanır.Davranışçı kuramda da öğretmen öğrencinin başarı ve öğrenmesini değerlendirmek için sorular sorar. bu yönüyle Z/AÖS davranışçı kuram gibi özellik taşır.Oluşturmacı kuramda,öğretmenin bilgi kaynağı olma rolü hafifletilerek bilgi kaynaklarına ulaşmayı sağlayan bir rehber olarak ön plana çıkarıldığı için ZÖS,oluşturmacı kuramla bağdaştırılabilir.
    HALİT UÇAN
    HALİT UÇAN

Mesaj  HALİT UÇAN Salı Haz. 16, 2009 9:43 am

ENES AKÇAY demiş ki:
    Gökhan ÇALIŞKAN demiş ki:Zeki/Akıllı Öğretim Sisteminde; öğretmen öğrenciye seviyesine göre uygun öğretimi sunurak daha kolay, daha hızlı, ve kalıcı öğrenmesini amaçlar.Ancak bunu yaparkende sunudğu bilgiyi ve bu bilgiyi nasıl öğreteceğini bilmesi gerekir.Zeki/Akıllı öğretim sitemleri de bu kuramlara dayanır.Ancak her zaman öğretmen aktif olmayabilir bu sistemde, öğrenci de aktif olmalıdır.
    Zaten artık günümüzde eğitimin öğrenci endeksli verilmesi gerekmektedir. Bu şekilde araştıran ve yorumlayan bir nesil doğacaktır
    yeni eğitim sistemimiz öğrenci endeksli zaten.ezbercilikten üreticiliğe gecildi ve öğrenci aktifleştirilip üretici konuma geitirildi.

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 6:26 am