Bilgisayar II

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bilgisayar II

Marmara Üniversitesi İlköğretim Fen Bilgisi Öğretmenliği Bilgisayar II Dersinin Forumu

+36
vildan sofu
ihsan tunç
nadiye boz
nihal akman
serkanulucay
FATMA ÇAVDAR
tuba nur emek
Hakan ERCAN
zübeyde toptamur
Hacer Arslan
Yeşim Gülboy
nasırcan kılaç
Halit YILDIZ
oğuz othan
elifyuce
Çisem Kanalan
hatice kalkan
sümbül vatansever
mustafa TURGUT
Yasin ERDOĞAN
duygudemiray
Gökçe SINMAZ
mukaddes ozen
Esra GÜNAYDIN
Nese Senturk
Eren Yucel
Dilek Güzel
sumeyye erdogan
Elif Dilmen
Gökhan ÇALIŞKAN
merve tekin
özge yıldız
Hümeyra Özüduruk
damla tosun
pınar karaboğa
Arş. Gör. Esad ESGİN
40 posters

BDÖ'nün Yarar ve Sınırlılıkları

Arş. Gör. Esad ESGİN
    Arş. Gör. Esad ESGİN
    Admin

BDÖ'nün Yarar ve Sınırlılıkları Empty BDÖ'nün Yarar ve Sınırlılıkları

Mesaj  Arş. Gör. Esad ESGİN Ptsi Mart 23, 2009 1:31 am

BDÖ'nün yarar ve sınırlılıklarından herhangi birisine öğretmen veya öğrenci olarak kendi hayatınızdan örnek vererek tartışınız (Kaynak olarak kitabınızda sayfa 21 ve 22 den yararlanabilirsiniz). Verdiğiniz örneğin hangi yarar veya sınırlılık ile ilişkili olduğunu açık bir şekilde belirtiniz ve "Neden?", "Nasıl?" gibi irdeleyici soruları cevaplayarak tartışmaya katılınız. 27 Mart Cuma gece 23:59'a kadar en az bir yazı giriniz.
    pınar karaboğa

BDÖ'nün Yarar ve Sınırlılıkları Empty Geri: BDÖ'nün Yarar ve Sınırlılıkları

Mesaj  pınar karaboğa Ptsi Mart 23, 2009 10:25 am

Bazen okulda bazı konuları anlamakta sorun yaşayabiliyoruz.O konuyu sürekli tekrar etme ihtiyacı duyuyoruz,en azından konunun temel noktalarını anlama adına.Ancak hocaya en fazla bir iki defa tekrar ettirebiliyoruz(ya ders süresi kısıtlı ya da hocanın sabrı sınırlı oluyor).Bu durumlarda bilgisayarın sunduğu anlaşılmayan konuların sürekli tekrar edilebilmesi fırsatından yararlanabiliyoruz(Tabi teknoloji özrümüz engel olmuyor değil Crying or Very sad )Birde hocaya şunu anlamadık deyince hoca konuyu yine aynı öğretim stiliyle anlattığı için anlamadık sözcüğümüzün yerini sahte anladım sözcüğü dolduruyor.(ya utanırız Embarassed ,ya da hoca kızar diye çekiniriz tekrarlatmaya)Bilgisayar desteğiyle istediğimiz konuyu istediğimiz kadar farklı şekillerde tekrar edebiliriz...NE BÜYÜK NİMET FAYDALANMAYI BİLENE Exclamation
    damla tosun

Mesaj  damla tosun Ptsi Mart 23, 2009 10:37 am

bdö teknolojinin gelişmesiyle eğitim de önemli yer tutmaya başlamıştır.öğrencilerin düşünsel ve psikomotor becerilerin gelişmesine ortam sağlamıştır.bu nedenle hipermetin ve hiper ortamın eğitimde oluşmasına neden olmuştur.BDÖ geneksel öğretimi geride bırakarak kişinin yaparak yaşayarak öğrenmesini sağlar.(tabi bunlar yararları arasında)fakat köy okullarını düşündüğümüzde bilgisayar kullanılıcılığın o kadar artmadığını görürüz.bu nedenle eğitimde fırsat eşitliğinden bahsedemeyiz.bu da öğrencilerin öğrenmeye olan isteklerini en aza indirir.Ayrıca bana göre BDÖ'ün devamlı eğitimde kullanılmasıda iyi değil.çünkü kütüphanelere olan önemi azalmıştır.öğretmen açısından BDÖ zaman kısıtlamasını en aza indirirken öğrenci öğretmen ilişkisini azalmıştır.Bu da öğrencinin sosyalleşmesini etkilemektedir.
    Hümeyra Özüduruk

Mesaj  Hümeyra Özüduruk Ptsi Mart 23, 2009 5:24 pm

bdö nün yararları:somut şekilde anlatamayacağımız veya anlayamayacağımız şekiller vs. için çok önemli görsellikler içermesidir.fakat bugün eğitim dersinde olduğu gibi teknoloji herşeyi sorunsuz halledemiyor.bilgisayar bağlantısında çıkan bir hata ona umut bağlayan arkadaşlarımıza bir anda kabus oldu.neyseki çabuk çözüldü ama yinede insanların bdö ye alternatif yollar bulmasında büyük fayda görüyorum.sunum yapılırken veya çalışma anında ki bir elektrik kesilmesi bilgisayarı saf dışı bırakabiliyor.öğretim bu yüzden yarıda kesilemeyeceği için tam da bu esnada alternatif yollar devreye girmeli.bu olayı bdö nün teknik açıdan sınırlılığına alabiliriz.
    özge yıldız

Mesaj  özge yıldız Ptsi Mart 23, 2009 8:15 pm

bdö biçok konuda kolaylık sağlıyo tabi ama aynı zamanda pek işe yaramadığı zamanlarda oluyo.özellikle bilgisayrdan pek anlamayan arkadaşlar için tam bi kabus.yani bilgisayrda hazırlanması gereken bi ödev olduğunda eğer doğru düzgün bişey anlamıyolarsa ödev hazırlamak tam bi işkence oluyo.ama bunun yanında çok işe yaradığı zamanlarda var.bazı derslerde sadece hocanın anlatması yeterli olmuyo.çünkü görsel ifadelere ihtiyaç duyuyluyo konunun kavranabilmesi için.işte o anda bilgisayarlar hemen yardıma yetişiyor diye düşünüyorum.
    merve tekin

Mesaj  merve tekin Ptsi Mart 23, 2009 9:58 pm

BENCE BDÖ ÇOK FAYDALI BİR EĞİTİM SİSTEMİ.BİLGİSAYAR KULLANMAYI BİLMEYEN İNSANLAR DA BU SAYEDE BİLGİSAYARI ÖĞRENİYOR.ÇÜNKÜ HAYATIMIZDA HER ADIMDA BİLGİSAYAR BİLİP BİLMEDİĞİMİZ SORULACAK.BİZ İLERDE EĞİTİMCİ OLACAĞIZ ÖĞRENCİLERİMİZE DERSİN DAHA ANLAŞILIR VE ZAMAN AÇISINDAN KAZANMAK İÇİN BİLGİSAYAR DA SUNUMLAR HAZIRLAYACAĞIZANCAK BİLGİSAYARA DAİR BİRŞEY BİLMİYORSAK BU MÜMKÜN OLMAZ.BU YÜZDEN BU DERTEN EN İYİ ŞEKİLDE FAYDALANMAMIZ GERKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM
    Gökhan ÇALIŞKAN
    Gökhan ÇALIŞKAN

Mesaj  Gökhan ÇALIŞKAN Ptsi Mart 23, 2009 10:10 pm

BDÖ hayatımıza teknolojinin gelişmesiyle birçok katkı sağladı.Bu yarar hayatımızın eğitim ve öğretim bölümünde de geçerlidir tabi.Örneğin; bir öğretmen öğreteceği bir konuyu -gerekli ortamı sağlayarak- sunum yapabilir ve konuyu görsel bir şekilde ilgi çekici bir hale getirebilir.ya da öğrenciler öğrenmek istedikleri bir konuyu BDÖ yardımı ile rahat bir şekilde öğrenebilirler.Tabi bunu yaparken önceden de belirttiğimiz gibi gerekli ortamı sağladığı zaman yapabilir.Örneğin bir projektör, bir perde olmazsa ya da sunum sırasında elektrik kesilirse bu bahsettiğimiz şeyler olmaz.Bu da BDÖ nün sınırlılıklarıdır.
    Elif Dilmen
    Elif Dilmen

Mesaj  Elif Dilmen Ptsi Mart 23, 2009 10:31 pm

BDÖ nün genelde yararlarından bahsederiz ama sınırlılıklarınında gözardı edilmeyecek kadar çok olduğunu düşünüyorum.Örneğin çocuklar için eğitici bilgisayar oyunları var,bunlar eğitim anlamında amacına ulaşıyor olabilir fakat henüz kendi iradesini kontrol edebilecek yaşta olmayan çocukların saatlerce oyun başında kalması sebebiyle sosyo-psikolojik gelişimini olumsuz yönde etkiliyor -ki günümüzde örneklerine rastlamak çokta zor değil.Ayrıca bilgisayar hernekadar eğitim adına geri dönütler verebilsede,bunun kesinlikle bir öğretmenin verdiği birebir eğitimle kıyaslanabilecek kadar yararlı olamayacağı kanaatindeyim..
    Elif Dilmen
    Elif Dilmen

Mesaj  Elif Dilmen Ptsi Mart 23, 2009 10:37 pm

öğrenci olarak kendi hayatımdaki sınırlılıklarını düşündüğümde ise özel donanım ve beceri gerektirmesini söyleyebilirim.Çünkü bilgisayarı sürekli kullanan bir insan olmama rağmen,yeterli bilgiye sahip değilim dolayısıyla sıradan bir powerpoint sunusunu hazırlamak bile saatlerimi alabiliyor No
    Elif Dilmen
    Elif Dilmen

Mesaj  Elif Dilmen Ptsi Mart 23, 2009 10:52 pm

Ayrıca Hümeyra'nında söylediği gibi teknoloji herzaman bir problem çıkarmaya müsait olduğu için alternatifleri mutlaka düşünülmeli.Heleki bugün sunum öncesi yaşadığım bilgisayarla projeksiyon bağlantısı şokundan sonra yeni sloganım "Eğitimde BDÖ'ye hayır!" cheers
    sumeyye erdogan
    sumeyye erdogan

Mesaj  sumeyye erdogan Ptsi Mart 23, 2009 10:57 pm

bilgisayar destekli öğretim adı üstünde bilgisayar esaslı değil desteklidir..bu sebepten bilgisayarın odaklanılan şey değil odaklanılan konuya,derse ulaşmanın bir yolu olarak görülmesi gerekir..

bu bağlamda bizim burada yapmış olduğumuz yazışmalar da dersin pekiştirilmesi için bir çabadır,en az iki günde bir kendimizi bu konuda güncellememiz gerektiği için ve sınıfımızdaki herskesin bu imkanı kolaylıkla sağlayamaması da bir sınırlılıktır..

ancak çabalamakta güzeldir,öğrenmeyi pekiştirir..çok fazla bilgisayarda vakit geçirmenin bdö ile bir alakası olduğunu sanmıyorum çünkü internette gereksiz de birsürü şey var..eminim eğitime destek olabilecek her türlü şey vakit kaybı değildir.
    .
    Dilek Güzel
    Dilek Güzel

Mesaj  Dilek Güzel Salı Mart 24, 2009 12:28 am

bilgisayar destekli öğretimin tamamen yararlarından bahsetmek anlamsız olduğu gibi, tamamen sınırlılıklarından bahsetmek de anlamsızdır.Çünkü BDÖ hayatımıza getirdiği bi çok kolaylığın yanı sıra bize bazı sınırlılıklar da getirmiştir.Yararları: biçok kaynağa, dökümana ulaşabilme kolaylığı sağlar, bir çok konu hakkında araştırma yapabilme, gözlem yapabilme bunlardan bazıları.Hatırlıyorum ilk okulda(bilgisayar henüz bu kadar yaygın değildi) bi ödev için evimizdeki ansiklopediler çoğu zaman yetersiz oluyordu. Sonra yakınlardan, komşulardan ansiklopedi, kitap vs arıyordum.Böylece zaman kaybı çok oluyordu.Geçen bu zaman kaybı ile de (özellikle bulamayınca) konuya olan ilgi azalıyordu.Bu açıdan BDÖ nün bu niteliğini göz ardı edemeyiz.Zamanın etkin kullanılmasını sağlıyor bu yönüyle.Hiper metin hiper ortam ile öğrenme kişinin seviyesine göre olduğu için daha eğlenceli ve zavkli hale geliyor.Çünkü okulda öğretmenler herkese seviyesine göre hitap edemiyor.Öğrenci bu hiper metin/ortam ile kendi seviyesine hitap eden bu sistemle psikolojik olarak daha mutlu olup cheers ,daha iyi öğrenme sağlıyor
    Dilek Güzel
    Dilek Güzel

Mesaj  Dilek Güzel Salı Mart 24, 2009 12:40 am

BDÖ'nün sınırlılıklarından tam bahsetme zamanı çünkü bunurlılıkları bugün bizzat kendim yaşadım.Bugün "Fen-Teknoloji Programı ve Planlama" dersi için sunum hazırlamıştım.Hazırladığım bi konuyu slayt eşliğinde anlatacaktım. Kendim office 2007 de bi sunum hazırlamıştım.Fakat okuldaki kullandığımız bilgisayarda office 2003 yüklü idi.İlk sorun burda başladı Sad .Bu konu hakkında fazla bilgim olmadığı için( Embarassed ) birilerinden yardım aldım.Ama epey vakit harcandı.Tam herşey halloldu derken bu kez de projeksiyon makinası-bilgisayar bağlantısının azizliğine uğradık Sad .Sağolsun Esad Hocamız bu sorunu giderdi cheers .Kısaca teknoloji getirdiği biçok kolaylığın yanı sıra bizden de bazı imtiyazlar istiyor.Bu şartlar sağlanmadığı, gerekli tedbirleri almadığımız zaman BDÖ bizim işimizi sınırlıyor.Yani bi konuyu bilgisayarda ne kadar güzel hazırlarsak hazırlayalım teknolojik sorunlar hasebiyle beklediğimiz sonuca ulaşamıyoruz Exclamation
    Eren Yucel
    Eren Yucel

Mesaj  Eren Yucel Salı Mart 24, 2009 9:55 am

bdö sayesinde öğrenciler;gerçek örneklerle çalışma ve uygulama olnağına erişebilirler.Ayrıca öğrenciler açısından etkileşimli olmasını ve çok geniş bir bilgi yelpazesine ulaşmalarını sağlar.
    Eren Yucel
    Eren Yucel

Mesaj  Eren Yucel Salı Mart 24, 2009 9:57 am

Fen ve proglamlama dersinde olduğu gibi;görsel olması açısından ders konularının daha iyi anlaşılmasını sağlar.
    pınar karaboğa

Mesaj  pınar karaboğa Salı Mart 24, 2009 11:13 am

Elif Dilmen demiş ki:BDÖ nün genelde yararlarından bahsederiz ama sınırlılıklarınında gözardı edilmeyecek kadar çok olduğunu düşünüyorum.Örneğin çocuklar için eğitici bilgisayar oyunları var,bunlar eğitim anlamında amacına ulaşıyor olabilir fakat henüz kendi iradesini kontrol edebilecek yaşta olmayan çocukların saatlerce oyun başında kalması sebebiyle sosyo-psikolojik gelişimini olumsuz yönde etkiliyor -ki günümüzde örneklerine rastlamak çokta zor değil.Ayrıca bilgisayar hernekadar eğitim adına geri dönütler verebilsede,bunun kesinlikle bir öğretmenin verdiği birebir eğitimle kıyaslanabilecek kadar yararlı olamayacağı kanaatindeyim..
    mesela özel ğretici yazılımlarda yazılıma öğretmen görevi yükleniyormuş.Yani öğretmenin yapabileceklerini bilgisayar yapıyor,ne kadar yapabilir ki Question Kesinlikle sana katılıyorum.Bir bilgisayar bir sürü fırsat sunsa da asla bir öğretmenin yerini tutamaz.insanlar arasındaki etkileşimi bi alet ve insan arsında oluşturmak...Tuhaf olsa gerek( Question )
    pınar karaboğa

Mesaj  pınar karaboğa Salı Mart 24, 2009 11:20 am

özge yıldız demiş ki:bdö biçok konuda kolaylık sağlıyo tabi ama aynı zamanda pek işe yaramadığı zamanlarda oluyo.özellikle bilgisayrdan pek anlamayan arkadaşlar için tam bi kabus.yani bilgisayrda hazırlanması gereken bi ödev olduğunda eğer doğru düzgün bişey anlamıyolarsa ödev hazırlamak tam bi işkence oluyo.ama bunun yanında çok işe yaradığı zamanlarda var.bazı derslerde sadece hocanın anlatması yeterli olmuyo.çünkü görsel ifadelere ihtiyaç duyuyluyo konunun kavranabilmesi için.işte o anda bilgisayarlar hemen yardıma yetişiyor diye düşünüyorum.
    Ödev hazırlama konusunda sana katılıyorum.Gerçekten zor oluyor.Aslında zaman olsa çok eğlenceli.Örneğin ben.Bir ödev araştırayım diye internet kafeye gidiyorum,akşama kadar oturuyorum bilgisayar başında.Akşam elde ettiğim sonuç hüsran.Çünkü hem yavaşım,hem de tam olarak nerelere bakabilirim bilmiyorum.Tabi moralim bozuluyo Sad
    Nese Senturk

Mesaj  Nese Senturk Salı Mart 24, 2009 8:17 pm

bdö bazı dersler için gerçekten yararlı bir yöntem olabilir.ama bütün dersler için yararlı olduğunu sölemek mümkün değil.çünkü bazen öğretmenler sadece projeksiyondan yansıttıkları şeyleri okuyarak dersi tamamlıyolar.ama bu pekte anlaşılır değil.sonuçta hiç bişeyi açıklama gereği duymayacaksa okumasınada gerek yok.kendimiz okuduğumuzdada aynı şeyleri öğrenebiliriz.ama böle yapmak yerine bize gösterdiği şeyleri bi taraftanda açıklasa işte ozaman gerçekten bdö bizim için yararlı bi hale dönüşecek.
    Esra GÜNAYDIN

Mesaj  Esra GÜNAYDIN Salı Mart 24, 2009 8:32 pm

Elif Dilmen demiş ki:Ayrıca Hümeyra'nında söylediği gibi teknoloji herzaman bir problem çıkarmaya müsait olduğu için alternatifleri mutlaka düşünülmeli.Heleki bugün sunum öncesi yaşadığım bilgisayarla projeksiyon bağlantısı şokundan sonra yeni sloganım "Eğitimde BDÖ'ye hayır!" cheers

Elifcim sana bu konuda kesinlikle katılıyorum.Sunumun bir mağduru da bendim.BDÖ uygulamasının dersi desteklediğini ve gerekli olduğunu düşünüyorum fakat alt yapısı iyi olmayan okullarda(örneğin bizim okul) uygulanmamalı.Öncelikle zaman kaybına ve öğrencinin motivasyonunun bozulmasına sebep oluyor.Bunun örneğini bizzat yaşadık.Bu olaydan şunu çıkarmak lazım.BDÖ uygulaması özel donanım ve beceri gerektiriyor.Ancak şartlar sağlandığında teknolojinin nimetlerinden yararlanabiliriz.
    damla tosun

Mesaj  damla tosun Salı Mart 24, 2009 8:50 pm

BDÖ' nün yarar ve sınırlılıklarını önceden belirtmiştim.bunu örnekle açıklarsam;ben lisedeyken matematik dönem ödevimi bilgisayarda hazırlamaya karar vemiştim.herşeyi çok güzel hazırlamıştım ama bilgisayarı yeni kullanmamım ve bilgisayarda ödev yapmanın verdiği hevesle yazdıklarımı kaydetmeyi unutmuşumtum.elimde kısıtlı zaman olduğundan en sonunda ödevimi kendim hazırladım ve teslim ettim.
    bu ödev benim o zaman bir haftamı almıştı ama öğrendiğim tek şey bilgisayar kullanmanın özel donanım ve beceri gerektirdiği idi..
    Esra GÜNAYDIN

Mesaj  Esra GÜNAYDIN Salı Mart 24, 2009 8:52 pm

Fen ve teknoloji dersinde hazırladığımız etkinlik sunumlarıyla bir BDÖ uygulaması yapıyoruz.Hazırladığımız sunumlarla öğrencinin konuyu rahatlıklıkla anlamasını,öğrenmeyi zevkli kılmayı,zamanı etkin kullanmayı ve öğrencinin düşünme kabiliyetini geliştirmeyi amaçlıyoruz.Bu da BDÖ uygulamasının bir yararıdır.Ama birkez daha vurguluyorum gerekli alt yapı sağlandığında uygulanmalı. Exclamation
    mukaddes ozen

Mesaj  mukaddes ozen Salı Mart 24, 2009 9:38 pm

Nese Senturk demiş ki:bdö bazı dersler için gerçekten yararlı bir yöntem olabilir.ama bütün dersler için yararlı olduğunu sölemek mümkün değil.çünkü bazen öğretmenler sadece projeksiyondan yansıttıkları şeyleri okuyarak dersi tamamlıyolar.ama bu pekte anlaşılır değil.sonuçta hiç bişeyi açıklama gereği duymayacaksa okumasınada gerek yok.kendimiz okuduğumuzdada aynı şeyleri öğrenebiliriz.ama böle yapmak yerine bize gösterdiği şeyleri bi taraftanda açıklasa işte ozaman gerçekten bdö bizim için yararlı bi hale dönüşecek.
    neseye katılıorum cunku dedıklerı grceten doru en basıtınden bızım kımı ders oyle olur tamm gorsel olarak iyi hos ama tk duze anlatm br yondende ogrencıyı derstn koparıyor.ogrencıye bılgısayarla destek olarak ders ısleyecegız dıye okuyup gecmemelız.
    Elif Dilmen
    Elif Dilmen

Mesaj  Elif Dilmen Salı Mart 24, 2009 9:53 pm

Esra GÜNAYDIN demiş ki:
    Elif Dilmen demiş ki:Ayrıca Hümeyra'nında söylediği gibi teknoloji herzaman bir problem çıkarmaya müsait olduğu için alternatifleri mutlaka düşünülmeli.Heleki bugün sunum öncesi yaşadığım bilgisayarla projeksiyon bağlantısı şokundan sonra yeni sloganım "Eğitimde BDÖ'ye hayır!" cheers

Elifcim sana bu konuda kesinlikle katılıyorum.Sunumun bir mağduru da bendim.BDÖ uygulamasının dersi desteklediğini ve gerekli olduğunu düşünüyorum fakat alt yapısı iyi olmayan okullarda(örneğin bizim okul) uygulanmamalı.Öncelikle zaman kaybına ve öğrencinin motivasyonunun bozulmasına sebep oluyor.Bunun örneğini bizzat yaşadık.Bu olaydan şunu çıkarmak lazım.BDÖ uygulaması özel donanım ve beceri gerektiriyor.Ancak şartlar sağlandığında teknolojinin nimetlerinden yararlanabiliriz.

Aslında savunduğumuz düşünceye bir delilde bugünkü biyoloji dersini gösterebiliriz.Teknolojiden yararlanacağız diye bir ders saatimizi sadece fakülte fakülte dolaşıp tepegöz aramakla geçirdik.ve sonuç olarakta tepegözde yalnızca konunun akışını görebildik -ki elimizde konu anlatım notları bulunsaydıda aynı amaca ulaşabilecektik.Dolayısıyla Esranında söylediği gibi uygun şartlar sağlanmadıkça,dünyanın en gelişmiş teknolojik aletleri dahi ne bir öğretmenin ne de kağıt-kalemin yerini tutamaz Exclamation
    mukaddes ozen

Mesaj  mukaddes ozen Salı Mart 24, 2009 10:06 pm

Beynin yeteneklerinin ortaya çıkarılması amaçlanmaktadır
    Öğrenme materyallerini kullanan öğrenciler, çalışmalarını daha hızlı sürdürmekte ve daha hızlı öğrenmektedir.
    Öğrenciler yaşları ve gereksinimlerine uygun materyallerle çalışmaktadır. Öğretimin bu kişiselleştirilmiş şekli etkinliği arttırmaktadır.
    Matematik ve dil yeteneğini geliştirmede büyük kolaylıklar sağlar.
    Öğrencinin bilgi alışverişi sayesinde sosyal iletişimde bulunma yeteneğini geliştirir.
    Öğrenci bireysel çalışmalar yapabildiğinden problem çözme ve dikkatini bir noktada toplama yeteneğini geliştirmesine yardımcı olur.
    Kendine güven duygusunu geliştirerek öğrenciyi hayata hazırlar.
    Gökçe SINMAZ

Mesaj  Gökçe SINMAZ Çarş. Mart 25, 2009 2:10 am

Bilgisayar destekli öğretim similasyonlar açısından çok faydalı çünkü fen ve teknoloji dersinde yapma imkanımız olmayan ya da tehlikeli deneyleri similasyonlar aracılığıyla öğrencilere gösterebiliriz.

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 6:27 am