Bilgisayar II

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bilgisayar II

Marmara Üniversitesi İlköğretim Fen Bilgisi Öğretmenliği Bilgisayar II Dersinin Forumu

+32
Elif Gülmez
gizem
nadiye boz
Çisem Kanalan
mustafaalpgirayhan
oğuz othan
elifyuce
sümbül vatansever
zübeyde toptamur
Eren Yucel
özgeuysal
sinem gümüş
vildan sofu
Ayşe Güldoğan
Esra GÜNAYDIN
nasırcan kılaç
pınar karaboğa
merve tekin
Hacer Arslan
Hakan ERCAN
Elif Dilmen
Gökçe SINMAZ
damla tosun
rıdvankalkan
Meltem Ercan
Gökhan ÇALIŞKAN
mukaddes ozen
serkanulucay
hatice kalkan
Hümeyra Özüduruk
Dilek Güzel
Arş. Gör. Esad ESGİN
36 posters

Ders Yazılımlarının Tasarımı 2

Arş. Gör. Esad ESGİN
    Arş. Gör. Esad ESGİN
    Admin

Ders Yazılımlarının Tasarımı 2 Empty Ders Yazılımlarının Tasarımı 2

Mesaj  Arş. Gör. Esad ESGİN Salı Mayıs 05, 2009 2:37 pm

Arkadaşlar,
    Bu tartışmada tasarımını beğenmediğiniz bir siteyi nedenleri ile birlikte paylaşmanızı istiyorum. Siteye bağlantı vermenin yanında kitabınızdan "Görsel-İşitsel Öğelerin Tasarımı, Metne Dayalı Öğelerin Tasarımı, Grafik Arayüz Tasarımı ve Tasarım İlkeleri" konularını göz önünde bulundurarak o siteyi neden beğenmediğinize dair yorumlarınızı da ekleyin. 14 Haziran Pazar günü saat 23:59'a kadar en az iki yazı giriniz (iki yazınız birbirinin devamı niteliğinde olmasın).
    Dilek Güzel
    Dilek Güzel

Ders Yazılımlarının Tasarımı 2 Empty Geri: Ders Yazılımlarının Tasarımı 2

Mesaj  Dilek Güzel Cuma Mayıs 22, 2009 10:09 pm

Sizlerle paylaşmak istediğim site http://www.fenveteknoloji.net/ adresli site.Bu siteyi öncelikle görsel ögelerin tasarımı açısından inceleyelim. Bu sitenin öğrencinin dikkatini çekebileyec, öğrenciyi öğrenmeye güdüleyecek tarzda değil. İçerik karışık bi şekilde herhengi bir sıra ve düzen olmadan yerleştirilmiş.öncelikle ana sayfada o kadar çok başlık karşımıza çıkıyor ki zihin karmaşasına yol açıyor.öğretilen kavramlar somutlaştırılmamış. Bazı konuların öğretilmesi çok zor bu konular daha da basit anlatılabilirdi. ayrıca bu siteye üye olmak gerekiyor. İsteyen herkes istediği anda ulaşma imkanına da sahip değil. Sitenin yazı tipi boyutu da oldukça küçük olması da gözü yoruyor. Keza bilgisayar yazı büyük olsa bile gözü çok yoran bir araç. Buna bir de yazının küçüklüğü eklenince öğrenme daha da güçleşiyor.ekrandaki alt başlıkların herhangi bir hizası yok. hepsi farklı bi hizada. Ayrıca kullanıcının yazı tipine müdahale edebilme şansı yok Evil or Very Mad sayfada daha sıcak renkler kullanılabilirdi. çünkü sıcak renkler daha çabuk algılamayı sağlar, öğrencilere çalışma güdüsü kazandırır. Bu açılardan bu siteyi beğenmediğimi belirtmek istiyorum.
    Dilek Güzel
    Dilek Güzel

Mesaj  Dilek Güzel C.tesi Mayıs 23, 2009 5:51 pm

http://www.biyolojidunyasi.com/ adresli siteyiinceledim. görsel olarak değerlendirirsem sitedeki yazıları okumakta epey güçlük çektim.bunun yanında yazıların %85i aynı renk tonunda yazılmış. Bu nerede başlık var. Nerede alt başlık var? sorularını akla getiriyor. Hal böyle olunca da çalışma isteği olmuyor tabi. Bir konu ile ilgili kısma tıklayınca çıkan resimler daha iyi olmalıydı. Resimler oldukça küçük olduğu için kısmları görmek oldukça zor oluyor. Bir çok yerde cümleler arası boşlukların bulunmaması da okumayı ve çalışmayı güçleştiriyor Rolling Eyes
    Hümeyra Özüduruk

Mesaj  Hümeyra Özüduruk Paz Mayıs 24, 2009 5:48 pm

ne varsa bu okullu sitelerde var Very Happy bende http://www.biyolojiokulu.net sitesinin tasarımını beğenmedim.renklerin zıtlığından yararlanmaya çalışmışlar ama iğrenç olmuş.yani arka plan rengi ile kullanılan yazının rengi zıtlığın ötesinde uyumsuz olmuş ve çok iç karartıcı olmuş.ayrıca bence bir sitede her konu başlığının olduğu sayfada anasayfaya dönebilmek için kısayol olmalı ama bu sitede ben böyle birşey göremedim.biyoloji atlasları diye girip resimlere baktığımızda geri dönebilmek için sürekli geri tuşuna basmak zorunda kaldım.buda sıkıcı oldu tabiki.ayrıca faydalı linkler başlığına tıkladığımızda site ile arka plan rengini birbirinden ayırt etmek imkansızlaşıyor nerdeyse buda bi dezavantaj olmuş.yani buda demek oluyor ki site geliştirirken "renklere önem vermemiz gerekiyormuş" Very Happy
    hatice kalkan
    hatice kalkan

Mesaj  hatice kalkan Ptsi Mayıs 25, 2009 9:44 pm

Hümeyra Özüduruk demiş ki:ne varsa bu okullu sitelerde var Very Happy bende http://www.biyolojiokulu.net sitesinin tasarımını beğenmedim.renklerin zıtlığından yararlanmaya çalışmışlar ama iğrenç olmuş.yani arka plan rengi ile kullanılan yazının rengi zıtlığın ötesinde uyumsuz olmuş ve çok iç karartıcı olmuş.ayrıca bence bir sitede her konu başlığının olduğu sayfada anasayfaya dönebilmek için kısayol olmalı ama bu sitede ben böyle birşey göremedim.biyoloji atlasları diye girip resimlere baktığımızda geri dönebilmek için sürekli geri tuşuna basmak zorunda kaldım.buda sıkıcı oldu tabiki.ayrıca faydalı linkler başlığına tıkladığımızda site ile arka plan rengini birbirinden ayırt etmek imkansızlaşıyor nerdeyse buda bi dezavantaj olmuş.yani buda demek oluyor ki site geliştirirken "renklere önem vermemiz gerekiyormuş" Very Happy
    Sen kendin cıvıl cıvıl olunca girdiğin sitelerin renginin de cıvıl cıvıl pembeli felan olmasını istiyorsun galiba ...Bence bu sitenin de girişi,düzeni kısacası tasarımı güzel olmuş.Girişteki renklerin zıtlığı da güzel koyu arka plan üzerine turuncuyla sekmeler tasarlanmış;bu bir avantaj o site için.Yanlız Hümeyram şu konuda kesin haklısın her site sayfasının üst kısmında ana sayfa sekmesinin olmayışı resmen öğrenciye,siteyi ziyaret edene işgence ( Evil or Very Mad ) Sürekli geri sekmesine basmak öğrenci için çok sıkıcı bir durum.Ben bile bi bakayım dedim sıkıldım sayfayı tamamen kapattım... Rolling Eyes
    serkanulucay
    serkanulucay

Mesaj  serkanulucay Salı Mayıs 26, 2009 10:44 pm

Bir önceki başlıkta beğenilen siteler tanıtılmış ve bunların arasında Fen Okulu ( http://www.fenokulu.net/portal/Ogrenci.php ) gösterilmiş. Ben siteye girdiğimde ilköğretim öğrencisi açısından çok da kullanımı kolay olayan bir anasayfa ile karşılaştım.

Arrow Sayfada üst ana menü ve solda sütun menü olarak iki menü kullanılmış ve bunlar içerik bakımından birbirinin karıştırması oalrak sunulmuş. Öyle ki üst menüde görünen bir başlık sol sütun menüde de verilmiş ve bu oldukça kafa karıştırıcı. Çünkü öğrenci bu iki menü arasında sürekli gel-gitler yaşayacağına çok eminim. Ana sayfa tamamen farklı sayfalara verilen linklerden oluşmuş. Peki o zaman Üst menü ve sütun menüye ne gerek vardı? Bu yönüyle tamamen yorucu ve kafa karıştırıcı bir site görünümü sunmakta.

Arrow Metin rengi ile zemin uyumu arasında hiç bir tutarlılık olmamakta... Öyle ki anasayfanın sırf link bulundurduğunu bir kenara bırakın sayfadaki linkler için yazılan metinler tam bir renk cümbüşü... Sanırım beyaz zemin üzerine her renk gider şeklinde düşünülmüş ancak oluşan renk cümbüşü çok fazla göz yormakta.

Sayfa ve yazılar arasında belirli bir oran-orantının da olmaması siteyi anti-cazip kılan etmenlerden biri olarak gösterilebilir. Twisted Evil
    serkanulucay
    serkanulucay

Mesaj  serkanulucay Salı Mayıs 26, 2009 10:48 pm

hatice kalkan demiş ki:
    Hümeyra Özüduruk demiş ki:ne varsa bu okullu sitelerde var Very Happy bende http://www.biyolojiokulu.net sitesinin tasarımını beğenmedim.renklerin zıtlığından yararlanmaya çalışmışlar ama iğrenç olmuş.yani arka plan rengi ile kullanılan yazının rengi zıtlığın ötesinde uyumsuz olmuş ve çok iç karartıcı olmuş.ayrıca bence bir sitede her konu başlığının olduğu sayfada anasayfaya dönebilmek için kısayol olmalı ama bu sitede ben böyle birşey göremedim.biyoloji atlasları diye girip resimlere baktığımızda geri dönebilmek için sürekli geri tuşuna basmak zorunda kaldım.buda sıkıcı oldu tabiki.ayrıca faydalı linkler başlığına tıkladığımızda site ile arka plan rengini birbirinden ayırt etmek imkansızlaşıyor nerdeyse buda bi dezavantaj olmuş.yani buda demek oluyor ki site geliştirirken "renklere önem vermemiz gerekiyormuş" Very Happy
    Sen kendin cıvıl cıvıl olunca girdiğin sitelerin renginin de cıvıl cıvıl pembeli felan olmasını istiyorsun galiba ...Bence bu sitenin de girişi,düzeni kısacası tasarımı güzel olmuş.Girişteki renklerin zıtlığı da güzel koyu arka plan üzerine turuncuyla sekmeler tasarlanmış;bu bir avantaj o site için.Yanlız Hümeyram şu konuda kesin haklısın her site sayfasının üst kısmında ana sayfa sekmesinin olmayışı resmen öğrenciye,siteyi ziyaret edene işgence ( Evil or Very Mad ) Sürekli geri sekmesine basmak öğrenci için çok sıkıcı bir durum.Ben bile bi bakayım dedim sıkıldım sayfayı tamamen kapattım... Rolling Eyes

Ben bu konuda renklerin önemli olduğu konusunda Hümeyra'ya katılıyorum. Bana göre de çok fazla renk kullanılmaması doğru bir seçim olacaktır. Hatta 2 yada 3 farklı tonda renklerin kullanılmasıyla çok güzel tasarımlar çıkabileceğini düşünmekteyim. Önemli olan renklerin nerede geçişlerinin oalcağı ve nerelerin ön plana çıkarılacağı. Bu sitede anasayfa linki olmaması tamamen bir talihsizlik olmuş sanırım, siteyi eleştirmek için 10 numara bir bahane rabbit
    mukaddes ozen

Mesaj  mukaddes ozen Çarş. Mayıs 27, 2009 3:13 pm

serkanulucay demiş ki:
    hatice kalkan demiş ki:

Ben bu konuda renklerin önemli olduğu konusunda Hümeyra'ya katılıyorum. Bana göre de çok fazla renk kullanılmaması doğru bir seçim olacaktır. Hatta 2 yada 3 farklı tonda renklerin kullanılmasıyla çok güzel tasarımlar çıkabileceğini düşünmekteyim. Önemli olan renklerin nerede geçişlerinin oalcağı ve nerelerin ön plana çıkarılacağı. Bu sitede anasayfa linki olmaması tamamen bir talihsizlik olmuş sanırım, siteyi eleştirmek için 10 numara bir bahane rabbit

arkadaslarim bahane uydurmayalim siteye grdim ve dikkat etseydiniz sag uste toplar war onlarin uzerne gelinje anasayfa basligi cikio zaten Very Happy bi deneyin Very Happy
    mukaddes ozen

Mesaj  mukaddes ozen Çarş. Mayıs 27, 2009 3:19 pm

ya bide herkes sadece neden egitsel web sitelerini cekistiriioo.Very Happy sadece onalrdn mi yorum yapmak gerekio bn mesela http://www.timsah.com/ aslinda bu siteyi begeniyorm bazen cok komik vidyolar oluyor ama yeni eklenenler sadece bi kosede toplanmis vaziyette ve geri tusu yok atiyorum dunku vidyolara ulasamiorum yoksa bnmi goremedim bilmiorum:D ve site keske biraz daha renki falan olsaydi arka plan daha renkli olabilirdi.yani hep egitsel siteleri elestirmeyelim Very Happy yoksa kendi web sitelerimizde elestiri yagmuruna tutulacak:D:D
    Gökhan ÇALIŞKAN
    Gökhan ÇALIŞKAN

Mesaj  Gökhan ÇALIŞKAN Çarş. Mayıs 27, 2009 7:10 pm

http://www.webaslan.com/ ben mesela bu sitenin görsel olarak da, içerik olarak da hiçbişeyini beğenmiyorum(bu yorumdan sonra aşırı tepki alıcam galiba Very Happy ). Renkler, isimler nedense çok itici geliyor RazzVery Happy
    NOT:Beğenmediğim site olarak tek aklıma gelen isim bu siteydi arkadaşlar kusura bakmayın:D:D:D
    Gökhan ÇALIŞKAN
    Gökhan ÇALIŞKAN

Mesaj  Gökhan ÇALIŞKAN Çarş. Mayıs 27, 2009 7:16 pm

Sevgili arkadaşım Hümeyra:D örnek verdiğin sitenin ana sayfasında renk körlüğü ile ilgili bir bölüm var vesitenin amacı renklerin zıtlığını belirtmek olabilir.Ayrıca sitede fena değil yani çamur atma siteye adam o kadar emek harcamış RazzVery Happy
    Dilek Güzel
    Dilek Güzel

Mesaj  Dilek Güzel C.tesi Mayıs 30, 2009 5:10 pm

scratch Aslında birşeyi itiraf etmek istiyorum. Eleştirdiğim bazı siteler hakkında şimdi daha olumlu bakıyorum. Gerçekten bazıları yetersizdi bir çok açıdan. Ama şimdi kendim site tasarlarken de aslında o sitelerin yapımının da ne kadar zor olduğu düşünmeden geçemedim. Crying or Very sad Gerçekten de çok zahmet ve emek istoyor. Bunu web sitesi tasarlamak için gecenin geç saatlerine kadar uykusuz kaldığım gecelerde anladım. umarım biz de bu yogunluğumuza rağmen iyi bir site tasarlayabiliriz. scratch
    mukaddes ozen

Mesaj  mukaddes ozen Paz Mayıs 31, 2009 12:33 pm

gokhan sen sadece fenerli oldugun icin tabi bole dersinn bnce gusel o site Very Happy iste fanatik olunca diger sitelere bole yorumlar yaziliyor:D dimi gokhan
    Meltem Ercan

Mesaj  Meltem Ercan Paz Mayıs 31, 2009 12:45 pm

Dilek Güzel demiş ki:scratch Aslında birşeyi itiraf etmek istiyorum. Eleştirdiğim bazı siteler hakkında şimdi daha olumlu bakıyorum. Gerçekten bazıları yetersizdi bir çok açıdan. Ama şimdi kendim site tasarlarken de aslında o sitelerin yapımının da ne kadar zor olduğu düşünmeden geçemedim. Crying or Very sad Gerçekten de çok zahmet ve emek istoyor. Bunu web sitesi tasarlamak için gecenin geç saatlerine kadar uykusuz kaldığım gecelerde anladım. umarım biz de bu yogunluğumuza rağmen iyi bir site tasarlayabiliriz. scratch
    Evet Dilek'e katılıyorum.artık siteler hakkında yorum yaparken kendi hazırladığımız siteleri de göz önünde bulunduralım.Hiç kolay bir iş olmadığını artık hepimiz biliyoruzdur heralde .Çünkü hepimiz harıl harıl site hazırlarken ,bazı detaylara dikkat etmiyo olabilriz.
    Bir siteye ilk girdiğimizde en başta dikkatimiz çeken renkler ve renklerin uyumu oluyor.http://www.kimyaokulu.com/sitesine girdiğinizde göreceksiniz pek renklendirme yapılmamış hatta hiç yok desek yeridir.Yazılara linkler verilmiş.Ama bu öğrencilerde kafa karışıklığına yol açar .Dikkat çemeyi engelliyor yazıların hep aynı olması .Bir de sayfanın en üstüne bir kitaplık resmi konulu bence hiç olmamış asıl dikkati konular çekmesi gerekirken bu resim dikkat göz yoruyor ve dikkat dağıtıyor.
    Meltem Ercan

Mesaj  Meltem Ercan Paz Mayıs 31, 2009 12:49 pm

Evet renkli site göze hitap ettiği için öğrenci de çalışma isteği de oluşturur bu nedenle tabiki önemlidir.Hümeyra'nın verdiği linke girnce simsiyah bir sayfa açılıyor .Ancak butonlara renklendirme yapılmış ve bu karışıklığı önlüyor.Ben beğendim aslında.Ayrıca konulara sevimli bir hayvan figür resmine link verilerek ulaşılıyor bu da güzel olmuş diye düşünüyorum
    Meltem Ercan

Mesaj  Meltem Ercan Paz Mayıs 31, 2009 12:49 pm

Gökhan ÇALIŞKAN demiş ki:http://www.webaslan.com/ ben mesela bu sitenin görsel olarak da, içerik olarak da hiçbişeyini beğenmiyorum(bu yorumdan sonra aşırı tepki alıcam galiba Very Happy ). Renkler, isimler nedense çok itici geliyor RazzVery Happy
    NOT:Beğenmediğim site olarak tek aklıma gelen isim bu siteydi arkadaşlar kusura bakmayın:D:D:D
    arkadaşlar sitelere bakarken Gökhan'ın yaptığı gibi direkt kötü olmuş bakış açısıyla bakmayalım.FB'li de olsan güzel bir siteyse hakkını verelim bence.Açıkçası ben beğendim siteyi:D Renk uyumları ve içerik de gayet güzel olmuş Very Happy

En son Meltem Ercan tarafından Paz Haz. 07, 2009 8:57 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
    rıdvankalkan

Mesaj  rıdvankalkan Salı Haz. 02, 2009 10:48 am

http://www.fenci.gen.tr/ sitesini gezdiğimiz zaman:
    1.reklamlar siteyi batırmış
    2.logolar hem küçük hemde renk bakımından kötü.
    3.animasyonları bilgisayara kaydedemiyoruz.(cimrilik ve bencillik)
    Dilek Güzel
    Dilek Güzel

Mesaj  Dilek Güzel Salı Haz. 02, 2009 9:24 pm

Gökhan ÇALIŞKAN demiş ki:

Sevgili arkadaşım Hümeyra:D örnek verdiğin sitenin ana sayfasında renk körlüğü ile ilgili bir bölüm var vesitenin amacı renklerin zıtlığını belirtmek olabilir.Ayrıca sitede fena değil yani çamur atma siteye adam o kadar emek harcamış RazzVery Happy
    bence de bu sitenin arka plan rengi vs çok uyumlu olmamaış. yani ilk bakışta öğrenciyi ders çalışmaya teşvik edici renkler değil. ayrıca hizalama işlemlerinin de başarılı olduğu söz konusu değil. ama emek var tabi bir şey diyemem(bunca bilgisayar projesş için uğraştıktan sonra hiçbir site kötü değildir, emek olduğu için Laughing )
    ama şunu da belirtiyim madem emek var diyoruz http://www.webaslan.com/ adresli siteye de tuttuğumuz takım ne olursa olsun adaletli davranmalıyız. Exclamation Very Happy
    damla tosun

Mesaj  damla tosun Perş. Haz. 04, 2009 10:47 am

burda değerlendireceğim site wwww.fenrehberi.com/ sıtesısı.ilk bakışta guzel bir site gibi goruluyor.ama sayfaların bırbırlerıyle anlamlı butun olusturamıyor.Yazıların kucuk olması en başta dikkatımi ceken özellikti.ama sayfanın altında kullandığı rengi sayfanın üstünde kullansaymış daha güzel olurmuş.sitede verilen butonların ve yazıların sayfayı kaplaması göz yoruyor.Sayfanın başına yazılan ana başlık başka fontta yazılsaymış daha güzel olurmuş.Site öğrenciyi güldürmeye yönelik hazırlanmamış, sitedeki projelerin sayılarının az olması siteyi olumsuz etkilemiş .bence bir sitede de önemli olan öğrenci o siteyi açtığın da canı sıkılmadan ders çalışa bilmesidir.
    damla tosun

Mesaj  damla tosun Perş. Haz. 04, 2009 11:10 am

www.sosyalci.org/ bu siteyi sizlerle paşlaşmak istiyorum .sitedeki renkler birbirleriyle uyumsuz kullanılmış. görsellik adına hiçbirsey göremedim. sitede açık renkler kullanılsaymış daha güsel olurmuş. siyah, mavi ,kırmızı gibi ,koyu renklerin kullanılması siteyi batırmış.öğrencinin bu sitede ders çalışmak isteyeceğini hiç zannetmiyorum.Ana sayfada güzel resimler kullanılsaymış daha güzel olurmuş.sağ taraftaki kutuda site biraz renklendirilmeye çalışılmış ama güzel olmamış.Ana sayfa,Forum ... gibi butonlar sayfada yerli yerinde kullanılmamış.
    bunlar sayfanın üstünde kullanılsaymış site belki daha iyi olabilirdi.
    damla tosun

Mesaj  damla tosun Perş. Haz. 04, 2009 11:16 am

rıdvankalkan demiş ki:http://www.fenci.gen.tr/ sitesini gezdiğimiz zaman:
    rıdvan arkadaşımın düşüncelerine katılıyıorum bazı siteler sayfalarını doldurmak için çok gereksiz reklamlar kullanıyor.Öğrenci derslerinemi çalışacağını yoksa reklamlaramı bakacağını şasırıyor.Logoların küçük olmasını insanın gözlerini yoruyor .Bazı sitelerin animasyonlarını kaydedememiz bizim açımızdan iyi olmuyor ama emeğe de saygı duymak lazım bizde web sitesi tasarlıyoruz ve çok yoruluyoruz böyle oluncada web sitesi tasarlamanın ne kadar zor iş olduğunu anlayabiliyoruz.
    Gökçe SINMAZ

Mesaj  Gökçe SINMAZ C.tesi Haz. 06, 2009 12:05 am

damla tosun demiş ki:http://www.sosyalci.org/
    bu siteyi sizlerle paşlaşmak istiyorum .sitedeki renkler birbirleriyle uyumsuz kullanılmış. görsellik adına hiçbirsey göremedim. sitede açık renkler kullanılsaymış daha güsel olurmuş. siyah, mavi ,kırmızı gibi ,koyu renklerin kullanılması siteyi batırmış.öğrencinin bu sitede ders çalışmak isteyeceğini hiç zannetmiyorum.Ana sayfada güzel resimler kullanılsaymış daha güzel olurmuş.sağ taraftaki kutuda site biraz renklendirilmeye çalışılmış ama güzel olmamış.Ana sayfa,Forum ... gibi butonlar sayfada yerli yerinde kullanılmamış.
    bunlar sayfanın üstünde kullanılsaymış site belki daha iyi olabilirdi.
    Damla sana kesinlikle katılıyorum berbat bir siteymiş renk uyumu çok kötü özellikle siyah ve mavi hiç uyumlu olmamış ve boya kalemleri falan çok basit görünüyor...
    Gökçe SINMAZ

Mesaj  Gökçe SINMAZ C.tesi Haz. 06, 2009 12:13 am

damla tosun demiş ki:
    rıdvankalkan demiş ki:http://www.fenci.gen.tr/ sitesini gezdiğimiz zaman:
    rıdvan arkadaşımın düşüncelerine katılıyıorum bazı siteler sayfalarını doldurmak için çok gereksiz reklamlar kullanıyor.Öğrenci derslerinemi çalışacağını yoksa reklamlaramı bakacağını şasırıyor.Logoların küçük olmasını insanın gözlerini yoruyor .Bazı sitelerin animasyonlarını kaydedememiz bizim açımızdan iyi olmuyor ama emeğe de saygı duymak lazım bizde web sitesi tasarlıyoruz ve çok yoruluyoruz böyle oluncada web sitesi tasarlamanın ne kadar zor iş olduğunu anlayabiliyoruz.
    Arkadaşlar haklısınız site çok dağınık görünüyor aslında sitede çok yararlı bilgiler var tek eksik siteyi güzel tasarlayamamışlar ve çok fazla reklam var...
    Gökçe SINMAZ

Mesaj  Gökçe SINMAZ C.tesi Haz. 06, 2009 12:56 am

http://www.onlinefizik.com/ görünüş olarak çok kötü bir site sadece 3 tane buton kullanmışlar ve ana menü çok basit görünüyor ana menüye birkaç buton ekleseymişler ve renkleri daha uygun seçseymişler güzel olurmuş...
    Elif Dilmen
    Elif Dilmen

Mesaj  Elif Dilmen C.tesi Haz. 06, 2009 10:03 pm

Araştırmalarım sırasında karşılaştığım,kötü tasarlanmış birçok yazılımdan yalnızca birtanesi http://fen.somee.com/ Exclamation Renksiz ve gözü çok rahatsız edecek şekilde karışık bir düzenleme seçilmiş.Öğrencinin dikkatini çekmesinin aksine, rahatsız edici tasarımından dolayı orada zaman geçirmeyi zorlaştırıyor.Ayrıca içerikte yetersiz.Gerekli vidyo,konu anlatımı vs. ile desteklenmemiş ve dolayısıyla çok eksik...

Eee ne de olsa yetenek işi,herkes bizim gibi mükemmel site tasarlayamıyor işte.. santa

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 8:40 am