Bilgisayar II

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Bilgisayar II

Marmara Üniversitesi İlköğretim Fen Bilgisi Öğretmenliği Bilgisayar II Dersinin Forumu

+32
Elif Gülmez
gizem
nadiye boz
Çisem Kanalan
mustafaalpgirayhan
oğuz othan
elifyuce
sümbül vatansever
zübeyde toptamur
Eren Yucel
özgeuysal
sinem gümüş
vildan sofu
Ayşe Güldoğan
Esra GÜNAYDIN
nasırcan kılaç
pınar karaboğa
merve tekin
Hacer Arslan
Hakan ERCAN
Elif Dilmen
Gökçe SINMAZ
damla tosun
rıdvankalkan
Meltem Ercan
Gökhan ÇALIŞKAN
mukaddes ozen
serkanulucay
hatice kalkan
Hümeyra Özüduruk
Dilek Güzel
Arş. Gör. Esad ESGİN
36 posters

Ders Yazılımlarının Tasarımı 2

tuba nur emek

Ders Yazılımlarının Tasarımı 2 - Sayfa 5 Empty Geri: Ders Yazılımlarının Tasarımı 2

Mesaj  tuba nur emek Paz Haz. 14, 2009 6:03 pm

www.fendersimiz.net i açtığımda düz bir yazı modeli ile karşılaştım.Yazı tipinde hiç bir değişiklik yapılmamış.Vurgulanılması gereken bilgilere hiç bir şekilde özellik verilmemiş.Yazı tipinde tek renk tercih edilmiş,yazı tipi boyutu da gözü ve beyni yoracak derecede küçük.
    nihal akman
    nihal akman

Ders Yazılımlarının Tasarımı 2 - Sayfa 5 Empty Geri: Ders Yazılımlarının Tasarımı 2

Mesaj  nihal akman Paz Haz. 14, 2009 7:48 pm

Yeşim Gülboy demiş ki:
    rıdvankalkan demiş ki:http://www.fenci.gen.tr/ sitesini gezdiğimiz zaman:
    1.reklamlar siteyi batırmış
    2.logolar hem küçük hemde renk bakımından kötü.
    3.animasyonları bilgisayara kaydedemiyoruz.(cimrilik ve bencillik)

Kesinlikle katılıyorum eğitsel bir siteye giriş yaptığını anlamak güç, reklam alınırda bu kadar mı abartılır ayrıca anasayfa çok kalabalık tutulmuş ve sıkıcı renkler kullanılmış.

evet kesinlikle katılıyorum renkler çok bogucu olmuş ve sanki işi ticarete dönüştürmüşler...hertaraf reklam ve gercekten cok göz yorucu bir site.
    Elif Dilmen
    Elif Dilmen

Mesaj  Elif Dilmen Paz Haz. 14, 2009 8:30 pm

Gökçe SINMAZ demiş ki:Arkadaşlar http://www.fenrehberi.com/ bu site özellikle görsellik açısından çok kötü mesela sağda reklama çok büyük alan verilmiş ama asıl önemli olan yazılar çok küçük renk uyumu çok kötü asıl öğrencileri ilgilendiren içerik kısmı buton şeklinde oluşturulsaymış daha iyi olurmuş...

inceledim..incelemez olaydım,göz zevkim bozuldu Very Happy şaka biyana,emeğede saygı göstermeliyiz ama bir insan renk uyumundan hiç mi anlamaz, hiç mi sadelikten yana olmaz,gözümüze sokar gibi reklamları anasayfanın ortasına yerleştirmek yerine daha makul biyer bulmayı hiç mi akıl edemez??? No
    Olmamış,10 üzerinden 3 Very Happy

P.S:umarım Esad hocam bizim siteleri daha insaflı değerlendirir cheers
    Yeşim Gülboy

Mesaj  Yeşim Gülboy Paz Haz. 14, 2009 10:24 pm

http://www.biyolojidunyasi.com/ anasayfadan başlıycak olursam neredeyse hiç renk kullanılmamış ilgi çekmek adına hiç birşey yok, yazılar fazla küçük, anasayfada çok fazla link söz konusu.İçeriğe bakılınca fazlaca metne dayalı öğelere ratlanırken görsel işitsel öğelerden yararlanılmamış.
    sinem gümüş

Mesaj  sinem gümüş Paz Haz. 14, 2009 10:30 pm

Elif Dilmen demiş ki:
    Gökçe SINMAZ demiş ki:Arkadaşlar http://www.fenrehberi.com/ bu site özellikle görsellik açısından çok kötü mesela sağda reklama çok büyük alan verilmiş ama asıl önemli olan yazılar çok küçük renk uyumu çok kötü asıl öğrencileri ilgilendiren içerik kısmı buton şeklinde oluşturulsaymış daha iyi olurmuş...

inceledim..incelemez olaydım,göz zevkim bozuldu Very Happy şaka biyana,emeğede saygı göstermeliyiz ama bir insan renk uyumundan hiç mi anlamaz, hiç mi sadelikten yana olmaz,gözümüze sokar gibi reklamları anasayfanın ortasına yerleştirmek yerine daha makul biyer bulmayı hiç mi akıl edemez??? No
    Olmamış,10 üzerinden 3 Very Happy

P.S:umarım Esad hocam bizim siteleri daha insaflı değerlendirir cheers
    evet elifcim kesinlkle bu söledklerinin hepsinde sonuna kadr haklısın.ben özellkle insaflı olarak değerlendrmeye çalştım valla herkes bakıp görebilir çnkü en kötü bir web sitesi bile bence çok büyük bi emeğin sonucu.. evet yaratıcı olamayabiliriz ama bence iyi de kötü de olsa kesnlkle ciddi bir uğraş oldu bzm için.bunun hem güzelliği oldu hem de kötülüğü açıkçası... mesela Esad hocam ndr iyi ve kötü yönleri diye soracak olursanız bi kere bir çok sitelere bilgi toplamak için girip çıkarken artık siteler hakkında bilgi içeriği hakkında gerçekten bilgi sahibi olduk..düşünerek gzl birşeyler üretmeye çalştık. kötü yönleri de malum sınav haftası ve biz ders çalşmakta gerçekten zorlandık ya da zorlandım dielim biz buna:))) açıkçası bu kadr uzun zamn alması bzi zorladı sanırım die düşünüorum;)
    sinem gümüş

Mesaj  sinem gümüş Paz Haz. 14, 2009 10:35 pm

benm içerik olarak beğendiğim ama görsel olarak daha iyi olabilirdi dediğim bir site: en çok takip ettiğim bir site: wwww.erciyes.edu.tr yazı boyutu olarak aslında biraz daha büyük olsaydı ve keşke anasayfaya bu kadr çok şey koymasalardı dediğim bir site. aslında çok ii taslarlanmş linkleri de iyi verilmiş... fakat çok az güncelleniyor... yani wwww.marmara.edu.tr gbi sürekli güncellenme olayı yok;) bence iyi bir sitede anasayfaya çok fazla içerik koyup gözü fazla yormamak gerek die düşünüorum tabi buna katılan ya da katılmayan da olabilir.. ama anasayfa sanki kısa bilgiler içerse ve daha geniş kategoriler kullanılarak sayfadaki yazı oranı azaltılsa göze daha çok hitap eder ve kişleri daha çok çekebilir...
    rıdvankalkan

Mesaj  rıdvankalkan Ptsi Haz. 15, 2009 10:16 am

http://www.biyolojibilimi.org/ sitesini bir temaşa edeyim derken gözlerim allak bullak oldu. hem hareket eden resimler hem de sitenin düzensiz yapımı beğenimin altında kaldı.bir konuya gireceksin üyelik olmadan istifade edemiyorsunuz. belki yorum için iyi ancak site sadece para ve yorum için değil ki...
    Halit YILDIZ

Mesaj  Halit YILDIZ Salı Haz. 16, 2009 10:13 am

http://www.esadesgin.com sitesi çok sade ve tek tip argümanlar kullanıldığından bence kolay kolay terch edilmez her halde.( aslında kişisel bir site olduğundan belki bu yorum pek doğru da olmayabilir.)
    Halit YILDIZ

Mesaj  Halit YILDIZ Salı Haz. 16, 2009 11:13 am

Gökhan ÇALIŞKAN demiş ki:http://www.webaslan.com/ ben mesela bu sitenin görsel olarak da, içerik olarak da hiçbişeyini beğenmiyorum(bu yorumdan sonra aşırı tepki alıcam galiba Very Happy ). Renkler, isimler nedense çok itici geliyor RazzVery Happy
    NOT:Beğenmediğim site olarak tek aklıma gelen isim bu siteydi arkadaşlar kusura bakmayın:D:D:D
    Aslında benim fotbolla pek aram yoktur. Bana göre Gökhan'ın bu siteyi beğenmeyeşin altında bir önyargı var, belki de fanatikliği tutmuştur!
    nihal akman
    nihal akman

Mesaj  nihal akman Çarş. Haz. 17, 2009 3:54 pm

Eren Yucel demiş ki:http://havenworks.com
    arkadaşlar bu site görsel öğelerin tasarımı açısından çok kötü bir site.zaten buraya tıklayanlar ne demek istediğimi anlayacaklardır.

sayfayı açana kadar yok canım okadarda kötü olamaz bir site diye düşündüm fakat gördüğüm an eren'in nedeme istediğini anladım.tek kelimeyle korkunç=)

Forum Saati Cuma Mayıs 17, 2024 5:41 am